لازم است که به منظور ثبت‌نام، کسی که هدایت تیم را برعهده دارد، با توجه به مراحل زیر در سایت ثبت‌نام کرده و سپس اعضای تیم را مطابق دستورالعمل وارد سیستم کند.

1. ابتدا به سایت http://icpc.baylor.edu وارد شوید و در قسمت register پس از پرکردن فیلدهای مربوطه در قسمت your registration goal گزینه coach را انتخاب کرده و کلید next را بزنید.

2. در مراحل بعدی لازم است که فیلدهایی که با ستاره مشخص شده‌اند را پرکرده تا مراحل ثبت‌نام به پایان برسد و کلید register نمایش داده شود.

توجه مهم: در قسمت institution باید نام دانشگاه مبدا را انتخاب کنید توجه داشته باشید که از آنجایی که دانش آموزان نیز می‌توانند در این مسابقات ثبت نام کنند، بنابراین این افراد می‌توانند یکی از موارد زیر را انتخاب کرده و یا در موسسه دیگری که اضافه می‌کنند، ثبت نام کنند.

Barobax High school, Farzanegan-Mofid High school, Mofid 3 High school, Shahid Ejei High school, Young scholars club

3. اگر اطلاعات را درست وارد کرده باشید به صفحه داشبورد خواهید آمد.

4. در قسمت سمت چپ از منوی teams گزینه create a team را انتخاب کنید، پس از انتخاب این گزینه در نقشه ظاهر شده برروی آسیا(رنگ آبی کم رنگ) کلیک کرده و سپس در لیست سایت های ظاهر شده Asia Tehran Regional Contest را انتخاب کنید.

5. در زیر منوی ظاهر شده در بخش Internet Programing Contest رقابت موردنظری که قصد شرکت در آن را دارید انتخاب کنید.

6. در صفحه جدید به تعداد مورد نیاز می‌توان تیم اضافه کرد. نام تیم ها را اضافه کرده و دقت کنید که نام موسسه آموزشی که در صفحه نشان داده شده است همان موسسه شما باشد. بر روی ‏Next کلیک کنید.


7. اگر کار های فوق را درست انجام داده باشید. باید به صفحه جدیدی وارد شوید که مشخصات تیم(شامل نام و نام مربی که همان شما هستید) و مشخصات سایت تهران در آن آمده باشد.

    برای وارد کردن مشخصات اعضای تیم، هر کدام از تیم‌های شما دارای یک لینک ‏Add می‌باشد. اگر فردی که می‌خواهید نام آن را وارد کنید قبلاً مشخصاتش در سایت وارد شده باشد تنها کافی است نام آن را به صورت نام و نام خانوادگی و یا ای‌میل وارد کنید و شخص مورد نظر را در لیست باز شده انتخاب نمایید. در غیر این صورت، بر روی گزینه ‏Add new person کلیک کرده و مشخصات فرد مورد نظر را وارد کنید. همین عملیات را برای بقیه اعضاء تیم(تیم ها) هم انجام دهید.